Call for Papers

Przejdź dalej

Zeger

Van Hese


Szef Rady Programowej

Zeger Van Hese – urodzony i wychowany w Belgii, kształcił się w zakresie Reklamy i Kulturoznawstwa, a swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w dystrybucji filmowej. W 1999 roku zmienił jednak branżę na IT. Rok później zaraził się manią testowania oprogramowania, z której już nigdy się nie wyleczył. Przez lata rozwinął w sobie pasję do testowania eksploracyjnego, pracy w zwinnych metodykach i, nade wszystko, do ciągłej nauki i spojrzenia na testowanie z różnych perspektyw. W 2012 był szefem rady programowej konferencji EuroStar oraz założył własną firmę - Z-sharp, gdzie pomaga swoim klientom testować sprawniej. Jest jednym ze współzałożycieli Dutch Exploratory Workshop on Testing (DEWT), pisze o testowaniu na swoim blogu TestSideStory i regularnie występuje na konferencjach na całym świecie. Dla zabawy tworzy notatki obrazkowe (sketchnotes).
Kontakt do Zegera: zeger@z-sharp.be.

Responsive image
Responsive image

W ubiegłym roku miałem szczęście zostać poproszonym o przedstawienie prezentacji jako keynote w podczas TestingCup w Katowicach.

Wcześniej nie słyszałem o tej konferencji, ale to, co zobaczyłem w trakcie - klimat, atmosfera i świetna organizacja całego wydarzenia - sprawiło, że z miejsca stałem się jej fanem. Byłem zachwycony, widząc setki ludzi testujących i podnoszących swoje umiejętności w trakcie TestingCup, ponieważ o to właśnie powinno chodzić w testerskich konferencjach: nie tylko o teorię, ale również o praktykę. Pokazywanie jak testujesz albo obserwowanie jak robią to inni niesie ze sobą niesamowitą moc. Obserwowanie różnych podejść i technik w praktyce może być bardzo inspirujące dla rozwoju własnego warsztatu pracy.

Kiedy organizatorzy zaproponowali mi rolę szefa komisji programowej kolejnej edycji TestingCup (która odbędzie się w przepięknym Gdańsku) z przyjemnością się zgodziłem: testerska konferencja, która podkreśla rzemiosło testowania, stawiając właściwe testowanie w centrum wydarzeń, ma moje pełne wsparcie.

TestingCup rośnie z roku na rok i chce urosnąć jeszcze bardziej. Podczas gdy program poprzedniej konferencji był w głównej mierze w języku polskim (poza prezentacjami keynote oraz kilkoma innymi), w tym roku chcemy mieć jedną ścieżkę w języku polskim i jedną w całości w języku angielskim. Wciąż chcemy usłyszeć prezentacje z polskiej społeczności testerskiej, jednak pragniemy też dotrzeć do testerów z zagranicy, by również podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

W tym roku motywem przewodnim będzie “Rzemiosło testowania oprogramowania”, który podkreśla ten nieoczywisty fakt, że testowanie oprogramowania jest rzemiosłem samym w sobie, czymś z czego jesteśmy dumni i czymś w czym staramy się być coraz lepsi. Możemy to zrobić poprzez naukę nowych podejść do testowania, technik, obszarów oraz przez uświadomienie sobie, że dobre testowanie często prowokuje więcej pytań niż znajduje odpowiedzi.

Zostań Mówcą

Jeśli chciałbyś zostać mówcą konferencji TestingCup 2017 w Gdańsku, zapraszamy Cię do zgłoszenia abstraktu na jeden z poniższych tematów:

  • Podejścia eksploracyjne (heurystyki,testowanie w sesjach)
  • Testowanie bezpieczeństwa
  • Wizualizacja testowania
  • Testowanie Internet of Things (IoT)
  • Nowe idee i pomysły w testowaniu oprogramowania
  • Testowanie techniczne
  • Wsparcie narzędziowe w testowaniu
  • Testowanie w Scrum, Kanban, DevOps, Lean...
  • Testowanie sztucznej inteligencji
  • Testowanie rzeczywistości rozszerzonej

Prezentacje nie muszą być ograniczone jedynie do powyższych tematów. Jeśli masz ciekawe doświadczenie lub historię w innym temacie, którą chciałbyś się podzielić, z przyjemnością się z nią zapoznamy. Poza tradycyjnymi prezentacjami, rezerwujemy też miejsce w agendzie dla warsztatów, podczas których będzie można przedstawić praktyczne podejście do problemu w trakcie interaktywnych sesji w mniejszych grupach (90 minut)

Korzyści dla prelegentów:
Możliwość zaprezentowania wiedzy przed dużym i wymagającym audytorium
Rejestracja prezentacji (wybranych) i ich publikacja online w postaci wideo

Prelegentom TestingCup 2017 oferujemy:
Zakwaterowanie w hotelu – jeden nocleg
Darmowy udział w całości konferencji i innych wydarzeniach towarzyszących TestingCup

Termin wysyłania zgłoszeń:
do 31 Stycznia 2017

Wyślij zgłoszenie

 
* pole wymagane

Kontakt

(+48) 533 389 220

program@testingcup.pl

We new friends!